• Zdjęcie autoraMAD

Arka Gdynia liderem I ligi

Zdj. Polsat Sport

Zwycięstwo z Chrobrym Głogów pozwoliło na powrót na fotel lidera

Najbardziej utytułowany klub Pomorza kontrolował grę przez większość spotkania. Do przerwy gdynianie prowadzili 1:0. W drugiej połowie podwyższyli prowadzenie i wydawało się, że ostanie 25 minut meczu będzie już „spacerkiem”. Chrobry jednak się obudził i 12 minut przed końcem spotkania zdobył bramkę kontaktową. Ostatecznie Arka nie dała wyrwać sobie zwycięstwa.

3 punkty pozwoliły gdynianom wrócić na fotel lidera i ligi. Na drugim miejscu, także premiowanym bezpośrednim awansem do Ekstraklasy, jest lokalny rywal Arki – Lechia Gdańsk, która rozegrała jednak o jedno spotkanie mniej. Bardzo ciekawie zapowiadają się zatem lokalne derby. Lechia na własnym stadionie podejmie Arkę 17,18 lub 19 maja.

Dokładny termin prawdopodobnie poznamy w przyszłym tygodniu. Warto przypomnieć, ze jesienią skuteczniejsi było Arkowcy, którzy wygrali z rywalem z Gdańska 1:0.

Piątkowe zwycięstwo z Chrobrym Głogów i powrót na fotel lidera z pewnością ucieszyło nowego właściciela klubu. Został nim w mijającym tygodniu Marcin Gruchała. Według nieoficjalnych informacji za I-ligowy klub zapłacił aż 25 mln zł i jest to rekordowa suma, która kiedykolwiek zapłacona za jakikolwiek klub z zaplecza Ekstraklasy.

Czerwoną latarnią I ligi niezmiennie pozostaje Zagłębie Sosnowiec. Atmosfera w klubie i wokół niego jest fatalna. Sosnowiczanie pewnym krokiem zmierzają do II ligi.