Pierwsza Dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim z uczniami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Białymstoku.
To nie pierwsze spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami Szkoły Podstawowej nr 30 w Białymstoku. W 2019 roku uczniowie z grupy świetlicowej „Aniołki” przygotowali bożonarodzeniową niespodziankę dla przybyłej na spotkanie Pierwszej Damy.
Spotkanie z uczniami odbyło się w słonecznych ogrodach Pałacu Prezydenckiego, gdzie Małżonka Prezydenta powitała swoich gości, jednocześnie przybliżając im historię miejsca.
Jeden z uczniów, którego zainteresowaniem jest motoryzacja oraz ruch drogowy, zaprezentował Pierwszej Damie własnoręcznie wykonaną mapę drogową, która uwzględniała niezwykle szczegółowe elementy drogi.
Z dziećmi Małżonka Prezydenta rozmawiała o zakończeniu roku szkolnego oraz o planach na zbliżające się wakacje. Wśród uczniów dominowała radość z dwumiesięcznej przerwy w nauce, choć ósmoklasiści przyznali, że jeszcze niedawno towarzyszył im stres związany z egzaminem końcowym.
Życzę Wam wszystkiego dobrego, a przede wszystkim udanego wypoczynku w tak długo wyczekiwane wakacje. Pamiętajcie, aby były to przede wszystkim bezpieczne wakacje – powiedziała Pierwsza Dama zwracając się do uczniów.
Od 1 września 2020 roku Szkoła została przygotowana do pracy z dziećmi posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, niesłyszącymi i słabosłyszącymi, niewidzącymi i słabowidzącymi, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, niedostosowaniem społecznym lub z zagrożeniem niedostosowaniem społecznym.
Zajęcia rewalidacyjne prowadzone w szkole dla uczniów to całokształt podejmowanych i usystematyzowanych działań, mających na celu usamodzielnienie uczniów oraz ich rozwój, który pozwoli na usamodzielnienie.
Jest to proces edukacyjny, terapeutyczny i wychowawczy z zaplanowanymi celami, uwzględniającymi wiedzę teoretyczną.
Praca dydaktyczna nauczycieli polega przede wszystkim na nauczaniu czynnościowym, działaniu praktycznym, aktywności ucznia, zaangażowaniu, przeżywaniu, odkrywaniu, poznawaniu, doświadczeniu, porównywaniu.
źródło - KPRP
Comentarios