top of page
  • AkiSel

Seniorzy z Krakowa u Małżonki Prezydenta RP

Agata Kornhauser–Duda gościła w Pałacu Prezydenckim siostry sercanki i krakowskich seniorów, których odwiedziła w lutym tego roku. 
Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser–Duda z gośćmi, fot: KPRP

– Witam w Pałacu Prezydenckim i cieszę się, że przyjęli Państwo zaproszenie, żeby przyjechać z rewizytą – powitała gości Pierwsza Dama. 

W lutym tego roku Małżonka Prezydenta RP odwiedziła Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych w Krakowie, prowadzony przez Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego („Sercanki”).  


Seniorzy opowiadali wtedy o atmosferze ośrodka, gdzie mają możliwość spędzić czas aktywnie i rozwinąć skrzydła, dzieląc się pasjami i zainteresowaniami, organizując występy artystyczne i wyjazdy. 


Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser–Duda z gośćmi
Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser–Duda z gośćmi, fot: KPRP

Dziś podczas spotkania to Agata Kornhauser–Duda opowiadała o historii i wnętrzach Pałacu Prezydenckiego, odbywających się tu wydarzeniach, protokole dyplomatycznym i swoich codziennych aktywnościach. 


Takie ośrodki pokazują, jak ważne jest poczucie przynależności do wspólnoty, zwłaszcza kiedy czujemy się samotni. Zrzeszanie się i organizowanie pomaga przeżyć życie, w jak najlepszy sposób – podkreślała w Krakowie Agata Kornhauser–Duda podczas wizyty w lutym tego roku. 


Ośrodek Wsparcia – Klub Samopomocy dla Osób Starszych w Krakowie, który prowadzą siostry Sercanki, to placówka dziennego pobytu dla seniorów,  dzięki której mogą aktywnie spędzić czas, wziąć udział w zajęciach rekreacyjnych, kulturalnych, i po prostu pobyć w swoim zaprzyjaźnionym gronie. 

źródło - KPRP

 

Comments


bottom of page