top of page
  • AkiSel

Pierwsza Dama - Kibicujemy zawodnikom Olimpiad Specjalnych Polska

Małżonka Prezydenta, Honorowa Patronka Olimpiad Specjalnych Polska, spotkała się dziś w Kielcach z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Polska – uczestnikami VII Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego oraz VI Ogólnopolskiego Turnieju Bocce. 

Pierwsza Dama Pani Agata Duda wśród olimpijskich sportowców
Pierwsza Dama Pani Agata Duda wśród olimpijskich sportowców, fot: KPRP

Od początku działalności w roli Pierwszej Damy Agata Kornhauser–Duda patronuje ruchowi Olimpiad Specjalnych Polska. Wspiera sportowców, trenerów i opiekunów – wielokrotnie gościła ich w Pałacu Prezydenckim, a także kibicowała podczas rozgrywek. W ubiegłym roku w Berlinie towarzyszyła polskiej reprezentacji podczas Ceremonii Otwarcia Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych i obserwowała sportowe zmagania.


Dziś na Stadionie Lekkoatletycznym Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach kibicowała sportowcom podczas turnieju bocce, a po rozgrywkach miała okazję osobiście pogratulować zawodnikom i uczestniczyć w dekoracji medalami.

Spotkała się także z trenerami i przedstawicielami Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska.


Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska wspiera młodych sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, wierząc, że przez sport rozwijają się oni zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Ale ta działalność ta ma też szerszy wymiar społeczny – dostarczając emocje kibicom, pokazując radość i pasję zawodników stowarzyszenie chce przyczyniać się do lepszego zrozumienia i akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

źródło - KPRP

コメント


bottom of page