top of page
  • AkiSel

IV Letni Festiwal Tajemnic 2024 

3-4 sierpnia 2024 r. odbędzie się w Zamku Książ IV Letni Festiwal Tajemnic 2024. W tym roku podczas IV Letniego festiwalu Tajemnic, Książ zamieni się w prawdziwy "Zamek Sztuki". Jakie atrakcje zostały przygotowane?
IV Letni Festiwal Tajemnic 2024
IV Letni Festiwal Tajemnic 2024, fot: Zamek Książ

Przygotujcie się na wyjątkowe spotkania z żywymi obrazami, które... będą przechadzać się po terenie festiwalu i chętnie pozować do zdjęć. W samym zamku czekają na Was trzy wyjątkowe wystawy: fanów malarstwa zachwyci ekspozycja kadrów z filmu "Chłopi" wzbogacona o pokaz tańców ludowych, miłośnicy historii przeniosą się do XIX wieku w ramach wystawy "Książ utracony", a dobry nastrój zapewni Wam prezentacja "Nieudanych rekonstrukcji". 


Dzieła sztuki są szczególnie interesujące, gdy są cenne, zaginione lub... przeklęte. Opowiemy o tym podczas bloków wykładowych oraz na dodatkowej wystawie specjalnej " Skrytki Grundmanna" (zwiedzanie z przewodnikiem). Zaplanowaliśmy również sporo atrakcji dla rodzin z dziećmi - w weekend 3-4 sierpnia powstaną u nas aż 3 przestrzenie, w których będziemy spełniać się kreatywnie, czyli malować klockami, tworzyć kolaże oraz kubistyczne prace. To tu powstaną wiekopomne obrazy naszych małych artystów.


Nie zabraknie też propozycji wieczornych - w tym roku zaplanowaliśmy aż dwie edycje Nocnego zwiedzania z duchami: dla rodzin z dziećmi pn. Nocna Straż oraz dla osób dorosłych - "Krzyk".

źródło - Zamek Książ


 

Comments


bottom of page