top of page
  • AkiSel

Gest solidarności – policjanci oddali krew

Dla postrzelonego kilka dni temu podczas interwencji policjanta z Bolesławca oddawali krew słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. W ten sposób chcemy pokazać naszą solidarność z kolegą, który ucierpiał podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Policjantka oddaje krew w geście solidarności z postrzelonym Policjantem z Bolesławca
Policjantka oddaje krew w geście solidarności z postrzelonym Policjantem z Bolesławca, fot: Policja.gov

Honorowe donacje krwi to wyraz solidarności z policjantem, który tak jak my wszyscy ślubował służyć wiernie Narodowi i strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.Mamy nadzieję, że oddana w słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa krew, nawet jeśli nie trafi bezpośrednio do Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu, gdzie przebywa ranny policjant, to na pewno przyczyni się do ratowania ludzkiego życia.W dzisiejszych donacjach krew oddawali wspólnie słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, kursów specjalistycznych a także Komendant Szkoły. Całość koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji.


Ten gest solidarności to równocześnie nasze podziękowanie dla tych wszystkich, którzy nie tak dawno nam spieszyli z pomocą, gdy apelowaliśmy o oddawanie krwi na rzecz naszego wykładowcy, który zmarł na skutek odniesionych ran, potrącony przez drogowego przestępcę.

 

Comments


bottom of page