24.01. swoją światową premierę miała edukacyjna gra Biura Nowych Technologii IPN „Lotnicy – wojna w przestworzach”. Odbyła się ona na prestiżowych targach edukacyjno-technologicznych Bett w Londynie. Już teraz „Lotników” można darmowo pobrać z platformy Steam.
Rozwinięciem skrótu Bett jest British Educational Training and Technology czyli w wolnym tłumaczeniu – Brytyjskie szkolenia edukacyjne i technologiczne. Jest to jedno z największych wydarzeń edukacyjnotechnologicznych na świecie. Bett skupia nauczycieli, edukatorów i marki zajmujące się dostarczaniem rozwiązań z zakresu nowoczesnej edukacji (EdTech) z całego świata. Wystawcy prezentują produkty i usługi, które odpowiadają na dzisiejsze wyzwania edukacyjne.
Misją Bett London jest unowocześnienie nauczania na całym świecie. Tę misję organizatorzy i wystawcy realizują dzięki prezentacji nowoczesnych narzędzi, z których mogą skorzystać m.in. instytucje edukacyjne. Wśród wystawców obecne było Biuro Nowych Technologii IPN, które zaprezentowało swój gamingowy i edukacyjny projekt „Lotnicy – wojna w przestworzach”.
Bett London to prestiżowe wydarzenie, na którym obecni są nauczyciele i edukatorzy; startupy i globalni giganci technologiczni. Współudział Biura Nowych Technologii IPN oraz prezentacja i premiera „Lotników” świadczą o rozwijanej na skalę światową działalności Biura Nowych Technologii IPN w dziedzinie nowoczesnej edukacji. To szansa na zaprezentowanie światu dokonań polskich lotników i symboliczne nawiązanie do gry, której bohaterami są lotnicy, którzy w czasie II wojny światowej walczyli w dywizjonach powstałych w Wielkiej Brytanii broniąc m. in. Londynu przed agresją niemiecką.
Dzięki temu, że 24.01. Biuro Nowych Technologii zaprezentowało w Londynie swoją najnowszą grę, ta zyskała międzynarodowy rozgłos i dociera ze swoją misją do młodzieży i nauczycieli na całym świecie, stając się międzynarodowym rozwiązaniem edukacyjnym.
„Lotnicy – wojna w przestworzach” to gra przedstawiająca prawdziwe postaci i dokonania polskich lotników odbywających służbę w powietrzu w czasie II wojny światowej. Produkcja łączy w sobie elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. W grze zaimplementowano moduł dzienników, które zawierają kompendium wiedzy historycznej, do której nawiązują „Lotnicy”.
Grę przetłumaczono na 12 języków, w tym na dwa migowe. Dzięki temu jest ona przystępna dla graczy z różnych krajów. W oparciu o grę stworzono scenariusze lekcji, które omawiają kontekst wydarzeń przedstawionych w grze, przebieg bitew i ich konsekwencje. Ponadto dostępny jest quiz sprawdzający wiedzę z zakresu lekcji. Zarówno lekcje, jak i quiz przetłumaczono na język angielski.
Więcej o grze i linki do jej ściągnięcia: https://bnt.ipn.gov.pl/projekty/gry/lotnicy/.
źródło: IPN
Comments